ДГ „Българче“ – активна работа по обучението по Безопасност на движението по пътищата.

май 13, 2026

В рамките на дейностите по Безопасност на движението по пътищата (БДП) децата от детската градина участваха в разнообразни образователни и практически инициативи, насочени към повишаване на техните знания, умения и компетентности за безопасно поведение на пътя. Чрез игри, беседи и практически ситуации малчуганите затвърдиха основни правила за движение, разпознаване на пътни знаци и безопасно поведение в пътната среда.

Подготвителна група „Пчелица“ проведе практически занимания и игри на площадка по БДП съвместно с ученици от СУ „Отец Паисий“ – Враца. Децата демонстрираха умения за правилно поведение като пешеходци и участници в движението, като дейностите преминаха с голям интерес и активно участие.

Група „Слънчице“ организира серия от интерактивни и забавни игри, чрез които децата по достъпен и увлекателен начин усвоиха важни правила за безопасност на пътя. Чрез ролеви ситуации, дидактични игри и занимателни задачи малките участници затвърдиха своите знания и показаха отлична активност и ентусиазъм.

Проведените дейности допринесоха за изграждането на отговорно отношение и култура на безопасно поведение още от ранна детска възраст.